Muzipoda yaptığımız çim adam atölyemizden renkli görüntüler

image

O günün fotoğrafları için de beni en çok etkileyen bu kare olmuştu!  Bir kova dolusu cin ve Afacan eller onları böylesine mutlu etmeye yeter di bile! Nasıl zevk aldılar nasıl mutlu oldular inanın anlatamam! Ilk olarak atölye çalışmasına duyusal olarak başladık çünkü! Onlara hazırladığım kutularımı tanıttım ardından malzemeleri incelemeleri için onlara zaman tanıdım. Bu aşamada gerçekten çocukların mutluluğu ilgisi görülmeye değerdi!

image

image

image

Daha sonra biraz malzemeler ve yapacağımız şeyle ilgili sohbet ettik ve çim adamlarımızı yapmaya başladık. Gerçekten çok ama çok eğlendik ve inanılmaz keyif aldık 🙂
Nasıl yaptık kısmına gelecek olursak :
Kısaca tarif edeyim sizlere ince ten rengi çorap kullandık biraz çim tohumu ve bitki toprağı kullanarak çim adamın kafasını oluşturduk.  Çorabı doldurmak için geniş ağızlı plastik bir kaptan yardım almakta fayda var. Önce biraz toprak sonra tohum ardından dolana kadar toprak kullandık. Ve daha sonra çorabı bağladık ve süslemesine geçtik. Süsleme için şöniller evalar ve hareketli gözler ağız burun gibi materyaller kullandık. Oldukça basit evde de rahatlıkla uygulanabilir.
Tavsiye ederiz 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s