Kahverengi merdiven çalışması

Geçen  gün nehirle birlikte kahverengi merdiven çalışması yaptık. Çalışma ile ilgili detayları size resimlerle birlikte anlatayım.
Öncelikle çalışmayı yapabilmek için halımızı serdik. Ardından da kahverengi merdivenleri halının üzerine getirdik sırayla. Ve önce ben uygulamayı gosterdikten sonra sende bu çalışmayı yapmak istermisin diye sordum. Oda hemen tabi “evettt” diyerek başladı benim yaptığım şekilde çalışmasını yapmaya 🙂

image

image

image

Bu çalışmayı yaparken dizimi sırasında dikkat edilecek detay her bir parça yerine yerleştirilirken bir diğer küçük olan parça ile karşılaştırması yapılarak büyük olanını yerine koyacak şekilde yapılıyor olması gerekmekte.bir üstteki resimde zaten nehirin o karsilastirmayı yaptığını görüyoruz zaten. Kahverengi merdivenlerin dizimi bittikten sonra bir büyük misket ile merdivenden yuvarlama çalışması yaparak basamakların dizilimine dikkat çekmiş oluyor ve hemde işin en eğlenceli kısmına geçmiş oluyoruz.

image

Misketin basamaklardan birer  birer düşüşü sırasında çıkardığı ses ve bu eğlenceli etkinlik çalışmanın en favori kısmı çocuklar için defalarca tekrarladı ve farklı misketlerle ve toplarla denemeler yaptı.

Reklamlar

Kahverengi merdiven çalışması” üzerine 2 yorum

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s